вижте новините за нас - 30 юли 2010

в. „24 часа”: Символичен граждански договор прати ВМРО

Агенция „КРОСС”: Символичен граждански договор изпрати ВМРО в НС

Агенция „Фокус”: ВМРО изпрати в НС символичен граждански договор

в. „Сега”: "Свидетели на Йехова" поискаха

в. „Вяра”: Войводата Владимир Куртев провъзгласен в Израел за праведник на света


в. „24 часа”: Символичен граждански договор прати ВМРО

до депутати от всички групи без ДПС. В него е записано, че българските граждани възлагат, а депутатите приемат да изпълняват гласуване „за” провеждането на национален референдум по турското членство в ЕС. 300 хиляди искат референдум в подписката та войводите.
30.07.2010

Агенция „КРОСС”: Символичен граждански договор изпрати ВМРО в НС

Символичен граждански договор изпрати днес ВМРО в канцеларията на Народното събрание. От ВМРО са подчертали думата граждански, защото с договора българските граждани възлагат, а депутатите приемат да изпълнят, гласуване „за" национален референдум по отношение на турското членство в ЕС. С този договор от ВМРО искат да напомнят на народните представители, че имат ангажимент към над 300 хиляди свои избиратели, подкрепили искането за референдум, съобщиха от ВМРО.
Като страна по договора, представляваща депутатите, ВМРО са определили Цецка Цачева, но копие от документа ще получат и другите 202-ма народни представители - без тези от ДПС, тъй като те според ВМРО не са български народни представители.
При добросъвестно изпълнение на работата по договора възложителят, в лицето на гражданите, е поел задължението за „възнаграждание във вид на месечна депутатска заплата", както и „бонус, извън договореното възнаграждение, във вид на преизбиране". При неизпълнение на договора „възложителят може да предприеме граждански действия по своя преценка".
Припомняме, че преди две седмици ВМРО внесе в парламента близо 330 000 подписа с искане за референдум, събрани по процедурата на Закона за пряко участие на гражданите в дъравната власт и местното самоуправление. Съгласно закона в тримесечен срок, най-късно до 14 октомври 2010 г., предстои дебат в Народното събрание, на който да се гласува да бъде ли насрочен референдум.
29.07.2010
Пълен текст: http://www.cross-bg.net/balgariya/88-novini-i-sabitiya/1145352-simvolichen-grazhdanski-dogovor-izprati-vmro-v-ns

Агенция „Фокус”: ВМРО изпрати в НС символичен граждански договор

Символичен граждански договор изпрати днес ВМРО в канцеларията на Народното събрание, съобщиха от партията. От ВМРО са подчертали думата граждански, защото с договора българските граждани възлагат, а депутатите приемат да изпълнят, гласуване „за” национален референдум по отношение на турското членство в ЕС. С този договор от ВМРО искат да напомнят на народните представители, че имат ангажимент към над 300 хиляди свои избиратели, подкрепили искането за референдум.
Като страна по договора, представляваща депутатите, ВМРО са определили Цецка Цачева, но копие от документа ще получат и другите 202-ма народни представители – без тези от ДПС, тъй като те според ВМРО не са български народни представители.
При добросъвестно изпълнение на работата по договора възложителят, в лицето на гражданите, е поел задължението за „възнаграждание във вид на месечна депутатска заплата”, както и „бонус, извън договореното възнаграждение, във вид на преизбиране”. При неизпълнение на договора „възложителят може да предприеме граждански действия по своя преценка”.
Преди две седмици ВМРО внесе в парламента близо 330 000 подписа с искане за референдум, събрани по процедурата на Закона за пряко участие на гражданите в дъравната власт и местното самоуправление. Съгласно закона в тримесечен срок, най-късно до 14 октомври 2010 г., предстои дебат в Народното събрание, на който да се гласува да бъде ли насрочен референдум.
29.07.2010
Пълен текст: http://www.focus-news.net/?id=n1424735

в. „Сега”: "Свидетели на Йехова" поискаха

от Комисията за защита от дискриминация да наложи наказание на ВМРО, тъй като били подлагани на "системен натиск" от страна на партията. В жалбата се твърди, че е в ход "злостна кампания на партия ВМРО". Цитират се изявления на партийни лидери и конкретни инциденти в страната през последните две години. Николов пише, че лидери на ВМРО системно притискали собственици на сгради, в които църквата правела сбирки, за да прекратят договора си с нея.
30.07.2010
Пълен текст: http://www.segabg.com/online/new/articlenew.asp?issueid=6677§ionId=2&id=0000510

в. „Вяра”: Войводата Владимир Куртев провъзгласен в Израел за праведник на света

28.07.2010
статията: http://old.vmro.bg/Files/pub_dir/StattiaVyara_28072010.jpg

  Добави го